Новобузька районна державна адміністрація » Економіка » Державні закупівлі
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

Державні закупівлі

 

                 Щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів

 

  Система електронних закупівель – це програмний комплекс, призначений для автоматизації відбору постачальників товарів, шляхом проведення електронного реверсивного аукціону. Система складається з бази даних, модулю електронного реверсивного аукціону та електронних майданчиків, через які здійснюється доступ до самої системи.   Система є загальнодоступною і гарантує прозорість та рівний доступ до інформації всім бажаючим. Електронний майданчик, на якому відбуваються торги - це програмне забезпечення, що функціонує в мережі Інтернет та забезпечує покупцеві безоплатну реєстрацію та користування сервісами системи електронних закупівель з автоматичним обміном інформацією щодо самого процесу закупівлі. Здійснення самих торгів базується на принципі електронного реверсивного аукціону, який передбачає пониження цінових пропозицій учасників – від найвищої до найнижчої. Аукціон проводиться в три раунди, кожному учаснику забезпечується доступ до інформації про ціни, запропоновані учасниками, та їх місцезнаходження. Головним критерієм відбору того чи іншого постачальника в рамках електронної системи є найнижча ціна.

     Головна мета впровадження електронних торгів - забезпечити легкий і вільний доступ до участі в закупівлях максимальному колу постачальників, що дасть змогу закуповувати товари за найнижчою ціною.
   
Строк реалізації пілотного проекту становить шість місяців з дня набрання чинності розпорядження Прем'єр-міністра України А. Яценюка від 20 травня 2015 року № 501-р "Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів".
    
Нагадаємо, за даними МЕРТ, близько 40% держзакупівель в Україні здійснюються за неконкурентною процедурою.