Новобузька районна державна адміністрація » Євроатлантична інтеграція
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

Євроатлантична інтеграція

  Україна - НАТО
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:39
4316Kb Скачать скачать
  Євроатлантична інтеграція
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:46:39
461Kb Скачать скачать
  НАТО про українську армію
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:42
180Kb Скачать скачать

 

Україна виконала майже 82% заходів Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2017 рік

 

 

Із 375 заходів, передбачених Річною національною програмою співробітництва Україна-НАТО у 2017 році, виконано 307 або 81,9 %, 49 заходів виконуються, 19 – не виконано з об’єктивних причин. Про це, виступаючи на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Одесі, заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, наявність невиконаних заходів пояснюється, насамперед, скасуванням або перенесенням строку їхнього виконання на 2018 рік за ініціативою організаторів, а також переорієнтацією першочергових потреб у зв’язку з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що Програма на 2018 рік містить 444 заходів за участю 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади, інші інституції чи організації.

«Уже ближчими днями ми розпочнемо підготовку РНП на 2019 рік, поєднавши цю роботу з підготовкою державного бюджету на 2019 рік. Наше завдання вперше побудувати «дорожню карту» підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом та ідеологією споріднена з програмою діяльності Уряду, мала б відповідне фінансове наповнення», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО також взяли Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков та Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова.

 Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі

  


Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

«Вітаю важливе, довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу», - зазначив Президент на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Саме про це йшлося під час моєї останньої зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з Віце-Президентом США», - наголосив Петро Порошенко.

«Наша наступна амбіція – План дій щодо членства (ПДЧ) для України. Саме цьому був присвячений мій лист Єнсу Столтенбергу (Генеральний секретар НАТО – ред.) в лютому 2018 року, де, з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО, мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу», - підкреслив Глава держави.

«Тиха дипломатія із просування наших принципових позицій, про що домовлено з нашими партнерами, дає свої вагомі результати», - зауважив Петро Порошенко, додавши: «Впевнено рухаємося вперед».

 Президент: Україна прагне у найближчі 10 років приєднатися до НАТО

 

 

Україна прагне в найближчому майбутньому приєднатися до НАТО. Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв'ю виданню Hamburger Abendblatt, яке входить до німецького медіаконцерну Funke Media Group.

«Ми з особливою наполегливістю працюємо над членством в НАТО. Наша мета – у наступному 10-річчі стати членом Альянсу», - сказав  Президент. «Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні», - наголосив Петро Порошенко та зауважив, що «держави НАТО могли б повчитися в України, як протистояти Росії».

Говорячи про подальшу інтеграцію до Альянсу, Президент наголосив: «Нам потрібен тепер план дій для набуття повного членства в НАТО. Ми прагнемо отримати цей план дій до кінця 2019 року».

«Україна прагне якомога швидше виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС», - сказав Президент.  При цьому він підкреслив, що держава витрачає до 6 % ВВП на оборону. «Це в чотири рази більше, ніж у частини партнерів НАТО», - зауважив Президент України.

«У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це - 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років комуністичного режиму», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що з 2014 року Україна протистоїть російській агресії. При цьому він підкреслив, що анексувавши 18 березня 2014 року Крим, Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни.

«Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО», - підсумував Президент.

  НАТО-один із чинників міжнародних відносин. Вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО)
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:36
33Kb Скачать скачать

 Президент підписав Указ «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО»

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна - НАТО». Документом затверджується Положення про розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО та оцінювання результатів їх виконання.

Відповідно до Указу Кабінет Міністрів України щороку забезпечує розроблення проектів річних національних програм під егідою Комісії Україна- НАТО на відповідні роки згідно із Положенням та здійснює координацію діяльності центральних органів виконавчої влади та інших державних органів з виконання річних національних програм.

 

Реалізація Указу дозволить привести у відповідність до чинних нормативно-правових актів систему та механізм координації діяльності органів виконавчої влади у сфері євроатлантичної інтеграції, а також адаптувати цикл річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО до критеріїв та стандартів, що застосовуються в Північноатлантичному альянсі.


 Жителі Луцька можуть отримати 30 нових тролейбусів загальною вартістю 4,36 мільйна євро у межах проекту “Оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька Волинської області”, а одесити - нові трамваї на 20 мільйонів євро для реалізації проекту “Магістральний трамвайний маршрут прямого сполучення “Північ – Південь” в Одесі .

Реалізація проектів здійснюється згідно з Фінансовою угодою (Проект “Міський громадський транспорт України”) між Україною та Європейським інвестиційним банком, яку Верховна Рада України ратифікувала у 2017 році.

Загалом Міністерство інфраструктури України та Міністерство фінансів України схвалили 11 підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту на загальну суму 163,36 мільйони євро.
Ivanna Klympush-Tsintsadze
Volodymyr Omelyan

  Польський експерт: НАТО має прийняти декларацію про підтримку України
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:06
27Kb Скачать скачать
  Закон про допуск військових країн НАТО в Україну на навчання набув чинності
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:06
21Kb Скачать скачать
  4 квітня - День створення НАТО
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:07
29Kb Скачать скачать
  Стабільна та обороноздатна Україна є невід’ємним елементом європейської безпеки – Володимир Зеленський
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:08
142Kb Скачать скачать
  До кінця червня Уряд має схвалити Стратегію інтегрованого управління кордонами
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:08
151Kb Скачать скачать

Вступ до НАТО – стратегічний вибір України

За загальною ред. О. І. Соскіна. – К.: Вид-во „Інститут трансформації суспільства”, 2008. – 192 с.
Науково-методологічне видання „Вступ до НАТО – стратегічний вибір України”, видане у формі колективної монографії, покликано забезпечити науково-методичне та методологічне сприяння підвищенню свідомої підтримки суспільством, насамперед регіональною громадськістю, вступу України до НАТО через інформування громадян з питань євроатлантичної інтеграції, вироблення засад створення і діяльності регіональних центрів євроатлантичної інтеграції в Україні з активним залученням до їх роботи органів місцевої влади, вищих та загальноосвітніх навчальних закладів, громадських організацій.

У науково-методологічному виданні вміщено „Модель створення і діяльності центрів євроатлантичної інтеграції в регіонах України” та „Модель вивчення і формування громадської думки з питань євроатлантичної інтеграції України”, розроблені Інститутом трансформації суспільства.

Книга має наукове, методологічне і практичне значення. Вона дозволяє об’єднати потенціал місцевої влади, науковців, освітян, громадських діячів для проведення в регіонах України інформаційно-просвітницьких заходів з метою просування ідеї євроатлантичної інтеграції та збільшення кількості її прихильників.

Видано в рамках науково-технічної розробки "Науково-методологічні та реалізаційні засади вирішення питання щодо регіонального та місцевого рівня підтримки євроатлантичної спрямованості держави", здійсненої Інститутом трансформації суспільства відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 03 липня 2008 року № 604 за бюджетною програмою 2201540 „Виконання загальнодержавних організаційних, інформаційно-аналітичних та науково-методологічних заходів Цільового плану Україна – НАТО”.

Зміст

ПЕРЕДМОВА (В. Горбулін) [завантажити у форматі DOC]

Розділ І

ВСТУП ДО НАТО – ГАРАНТІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДЕРЖАВИ [завантажити у форматі DOC]

1.1 Зовнішнє середовище України: реалії, виклики, перспективи (О. Соскін)
1.2 Геополітичне майбутнє України: російський та євроатлантичний впливи(О. Соскін)
1.3 Вступ України до НАТО – забезпечення національної цілісності та безпеки країни (О. Соскін)
1.4 Модель економічної безпеки держави: сучасні особливості формування та впровадження (О. Соскін)
1.5 Взаємини України з НАТО в контексті захисту державних інтересів та національної безпеки (В. Бондаренко)
1.6 Членство в НАТО – наріжний камінь норвезької політики безпеки: уроки для України (О. Берстад)
1.7 Зовнішня безпека та просування реформ – здобутки Словаччини як члена НАТО і можливості для України (Я. Качмар)

Розділ ІІ

ПЕРЕВАГИ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНОГО АЛЬЯНСУ [завантажити у форматі DOC]

2.1 Входження до НАТО – логічний крок України як складової євроатлантичної цивілізації (О. Соскін)
2.2 Україна – НАТО: взаємовигiднiсть спiвпрацi та відповідність критеріям членства (О. Соскін)
2.3 Подолання хибних стереотипів щодо НАТО – важливе завдання України на шляху до євроатлантичної спільноти (О. Соскін)
2.4 Переваги членства в НАТО для українського суспільства (О. Соскін)
2.5 Євроатлантична інтеграція – визначальна віха цивілізаційного вибору України(Б. Парахонський)

Розділ ІІІ

СИСТЕМА ІНФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ [завантажити у форматі DOC]

3.1 Від інформаційної політики – до практики інформування суспільства (О. Семіков)
3.2 Особливості інформування громадськості щодо євроатлантичного курсу України на сучасному етапі її інтеграції до НАТО (В. Фурашев)
3.3 Організація інформаційно-просвітницької діяльності з питань євроатлантичної інтеграції в регіонах України (С. Джердж)
3.4 Модель створення і діяльності центрів євроатлантичної інтеграції в регіонах України (О. Соскін)
3.5 Житомирський, Волинський, Сумський, Полтавський центри євроатлантичної інтеграції: регіони України просувають ідею вступу в НАТО (Підготовлено Інститутом трансформації суспільства)
3.6 Поширення ідеї євроатлантичної інтеграції України серед молоді південного регіону: досвід Миколаївського навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України (М. Багмет)
3.7 Формування євроатлантичної орієнтації студентської молоді східного регіону України: досвід Донецького науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці (О. Крапівін)

Розділ ІV

НОВИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ З ПИТАНЬ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ НА ОСНОВІ ДОСВІДУ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН – ЧЛЕНІВ НАТО [завантажити у форматі DOC]

4.1 Вивчення громадської думки як елемент інформаційної політики України щодо НАТО (М. Оснач)
4.2 Соціологічні дослідження в реалізації державних програм інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції (І. Жовта)
4.3 Вплив результатів соціологічних досліджень на формування позицій громадян щодо вступу України в НАТО (С. Джердж)
4.4 Особливості методології проведення соціологічних опитувань стосовно зовнішньої політики України (А. Горбачик)
4.5 Основні чинники, що впливають на формування та можливість зміни ставлення українців до НАТО: виявити та врахувати (О. Кокошинський)
4.6 Досвід Словенії з проведення опитувань громадської думки щодо НАТО (Н. Прах)
4.7 Суспільна думка щодо євроатлантичної інтеграції в Литві (В. Гайдіс)
4.8 НАТО в громадській думці Латвії (А. Фрейманіс)
4.9 Як одержати достовірні результати соціологічних досліджень з питань НАТО: досвід Естонії (М. Мікко)
4.10 Нові підходи до формування та вивчення громадської думки з питань євроатлантичної інтеграції України (О. Соскін)
4.11 Змістовні висновки і загальні рекомендації щодо вивчення та формування громадської думки з питань євроатлантичної інтеграції України. Методичні рекомендації щодо технології проведення в Україні соціологічних опитувань з євроатлантичної тематики (Підготовлено Інститутом трансформації суспільства)

АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ [завантажити у форматі DOC]

  Україна та НАТО продовжать спільне зміцнення безпеки і стабільності у Чорноморському регіоні – Глава держави
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:17
28Kb Скачать скачать