Новобузька районна державна адміністрація » Учасникам АТО та членам їх сімей
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

Учасникам АТО та членам їх сімей

Захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу.

З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України від 14.01.2015 №15/2015 «Про часткову мобілізацію» оголошено проведення протягом 2015 року часткової мобілізації у три черги протягом 210 діб.

Згідно з цим же Указом Президента України доручено провести у період з 18 березня по 1 травня 2015 року звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 "Про часткову мобілізацію”.

Законодавством України передбачено гарантії для військовослужбовців-учасників АТО та членів їх сімей.

Органи влади вживають заходи для забезпечення соціального захисту, надання медичної допомоги, адаптації та реабілітації демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та членів їх сімей.

  Гаряча лінія з питань мобілізації

 Нормативно-правова база

 Роз'яснення, стосовно збереження середнього заробітку на підприємстві за процівниками, призапнпми на військову службу за призовом під час мобілізації

Надання роз'яснень та консультацій

Порядок безоплатного отримання у власність земельних ділянок учасникам АТО

Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців-учасників АТО та членів їх сімей

Медичні заклади області, які надають допомогу військовослужбовцям АТО

 До уваги жителів, які переселяються З Донецької та Луганської областей

Довідник демобілізованого учасника антитерористичної операції


Гарячі лінії з питань надання роз’яснень та консультацій учасникам АТО та членам їх сімей

Цілодобовий інформаційний центр

(з 8.00 до 17.00 год. у робочі дні: за телефоном 37-42-29; з 17.00 до 8.00 год. та у вихідні дні: за телефоном 37-40-51).

Гаряча лінія обласного військового комісаріату: 37-63-73, 37-54-54

Цілодобова гаряча лінія з питань надання медичної допомоги: 57-58-78

Гаряча лінія з питань наданням психологічної допомоги: 37-64-92

Цілодобова гаряча лінія департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: 24-02-96

 

До уваги учасників антитерористичної операції!

Відповідно до розпорядження голови РДА № 312 – р від 20.10.20015 року створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції при Новобузькій райдержадміністрації з метою вирішенням питань, пов’язаних з лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією військовослужбовців. До складу Центру ввійшли начальники районних служб та волонтери.
Центр також надає консультативну допомогу з питань працевлаштування, оформлення соціальних пільг, надання матеріальної допомоги, сприяння організації надання медичної допомоги та одержання земельних ділянок в межах наданих повноважень.
На даний час Центром проводиться анкетування демобілізованих військовослужбовців з метою виявлення проблемних питань та коориданація дій служб для швидкого їх вирішення.
Місце знаходження Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Новобузькій райдержадміністрації : м.Новий Буг, вул.Гагаріна,9 або за можете звертатись за телефоном: 0977143158.

 1.                  Порядок надання статусу інваліда війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, у забезпеченні її проведення

 

 

Постановою від 8 вересня 2015 року № 685 Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок надання статусу інваліда війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, у забезпеченні її проведення.

Згідно з Порядком статус інваліда війни надається:

         Військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) і працівникам Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ГСЧС, ДПтС, інших законних військових формувань, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО;

        Працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих безпосередньо в районі АТО;

       Особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, у забезпеченні її проведення, перебуваючи у складі добровольчих формувань, які були утворені або самоорганізувалися для захисту територіальної цілісності України, за умови, що надалі такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил, МВС, Нацгвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів;

         Особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, перебуваючи у складі добровольчих формувань, які виконували завдання АТО у взаємодії зі Збройними Силами, МВС, Нацгвардією та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями та правоохоронними органами, хоча не були включені до їх складу;

          Особам, які добровільно забезпечували проведення АТО (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час проведення АТО (у тому числі волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районі АТО.

           Для надання статусу інваліда війни особою або її представником подаються письмову заяву та додаткові документи в органи соціального захисту населення, за винятком деяких добровольців, щодо яких подається відповідне клопотання керівника добровольчого формування.

           Рішення про надання статусу інваліда війни приймається органами соціального захисту населення в місячний термін з дня подачі документів.

               Відповідно до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до осіб, на яких поширюється чинність Закону належать, зокрема сім’ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

              Порядок падання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» деяким категоріям осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 740.

              Відповідно до пункту 7  зазначеного Порядку посвідчення з написом «Посвідчення члени сім'ї загиблого» видасться відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302..

Президент підписав закон щодо надання воїнам-добровольцям статусу учасників бойових дій

Володимир Зеленський підписав закон щодо особливостей оформлення документів громадянам, які проживають у зоні проведення АТО/ООС або переселилися з не