Новобузька районна державна адміністрація » Децентралізація державної влади
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

Децентралізація державної влади

Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України - Проект змін до конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

 

  5 необхідних кроків для проведення реформи
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
151Kb Скачать скачать
  5 кроків децентралізація
Формат: RAR | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
250Kb Скачать скачать
  Законодавча база
Формат: RAR | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
113Kb Скачать скачать
  Бойко В.А. Куцуруб - громада 21 століття
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
25Kb Скачать скачать
  ПРОЕКТИ ПІДТРИМКИ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ УКРАЇНИ У СФЕРІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Формат: RTF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
118Kb Скачать скачать
  Підтримка політики регіонального розвитку в Україні
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
1474Kb Скачать скачать
  Підтримка політики регіонального розвитку в Україні
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
1474Kb Скачать скачать
  Підтримка політики регіонального розвитку в Україні
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:33
1474Kb Скачать скачать
  Практичний посiбник з питань формування спроможних територiальних громад
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
822Kb Скачать скачать
  Зразки проектiв нормативно-правових актiв органiв мiсцевого самоврядування до кожного етапу добровільного об’єднання громад
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
29Kb Скачать скачать
  Пропозиції щодо децентралізації фінансів та зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування (підготовлено Аналітитичним центром АМУ)
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
280Kb Скачать скачать
  Презентація «Децентралізація влади. Реформа місцевого самоврядування»
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
467Kb Скачать скачать
  Сільські педагоги хочуть знати про децентралізацію більше
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
1264Kb Скачать скачать
  Сільські педагоги хочуть знати про децентралізацію більше
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:46:34
1264Kb Скачать скачать
  Президент на Черкащині: Децентралізація - це можливості розвитку громад
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:46:53
30Kb Скачать скачать
  Президент на Житомирщині: Конкретні результати децентралізації – це наша відповідь критикам
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:47:06
28Kb Скачать скачать

 


Експерти проєкту «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» LOGICA, який реалізується в Україні за підтримки Європейського Союзу, підготували Практичний посібник для розпорядників бюджетних коштів місцевих бюджетів «Внутрішній контроль: від теорії до практики» (ЗАВАНТАЖИТИ 1,9 МБ)

У посібнику надано інформацію про систему внутрішнього контролю, її елементи і принципи їх упровадження, практику впровадження внутрішнього контролю у діяльність розпорядників бюджетних коштів місцевих бюджетів та положення нормативно-правових актів і вимог міжнародних стандартів у цій сфері.

На думку експерта з фінансового контролю та аудиту проекту LOGICA Олени Чечуліної, посібник буде корисним для розпорядників бюджетних коштів, допоможе їм зрозуміти сутність внутрішнього контролю, його переваги, краще орієнтуватися у вимогах нормативно-правових актів та сприятиме його запровадженню у свою діяльність. Адже за умови правильно організованої системи внутрішнього контролю керівник отримує максимум інформації для прийняття управлінських рішень, для досягнення визначеної мети (місії), стратегічних та інших цілей тощо та може отримати відповідь не лише на питання «Хто винен?», а й на питання «Що робити?».

Більше про місцеві фінанси та бюджетну децентралізацію 

джерело:https://decentralization.gov.ua/news/12034


 

 

Уряд схвалив законопроект, який встановлює чіткі правила вирішення питань адмінтерустрою, - В’ячеслав Негода

В Україні законодавчо визначать основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів. 27 грудня Уряд схвалив проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» - один з пакету законопроектів децентралізації.


Розробник законопроекту – Міністерство розвитку громад та територій. Саме це міністерство є відповідальним за впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

У відомстві пояснили, що існуючий адміністративно-територіальний устрій України не є предметом правового регулювання цього законопроекту, а лише визначає чіткі процедури вирішення питань, пов’язаних з адмінтерустроєм нашої держави.

«Законопроект внормовує всього лише порядок, встановлює чіткі процедури, як і які органи влади можуть вирішувати в нашій державі питання адмінтерустрою, і аж ніяк не змінює існуючу систему адмінтерустрою», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

У міністерстві пояснили, що прийняття такого Закону дасть змогу вирішити низку давніх проблем. До прикладу, чинним законодавством у сфері адміністративно-територіального устрою не надано визначення терміну «адміністративно-територіальної одиниці». Також існує неузгодженість окремих норм Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та недосконалість законодавства щодо порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою. Адже в Україні досі чинний Указ Президії Верховної Ради Української PCP «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української PCP» від 12 березня 1981 року.

«УРСР вже 28 років не існує. Ми живемо в новій державі, яка повинна мати чіткі правила вирішення питань адмінтерустрою. Без цього ми не зможемо вибудувати ту систему адмінтерустрою, яка буде ефективною, яка дасть територіям нові можливості розвитку», - сказав В’ячеслав Негода.

В Мінрегіоні деталізували, що схваленим Урядом законопроектом вводяться поняття адміністративно-територіального устрою України, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту та інші. Також встановлюються засади, на яких будується адміністративно-територіальний устрій та органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення цих питань. Врегульовується і порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ , міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць.

Нагадаємо, Закон «Про географічні назви» визначає правові основи регулювання відносин та діяльності, пов’язаних із встановленням назв географічних об’єктів, а також унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв. І цим же законом визначено, що порядок найменування та перейменування географічних об'єктів, що складають систему адміністративно-територіального устрою України, визначається окремим законом. Отже таким законом має стати сього схвалений законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

В’ячеслав Негода також поінформував, що після прийняття цього законопроекту, розробник законодавчої бази реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади приступить до підготовки базового Закону щодо адмінтерустрою громад та районів.

Раніше «Децентралізація» повідомляла, що Президент України Володимир Зеленський своїм Указом визначив для державних органів влади низку  завдань для завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

джерело:https://decentralization.gov.ua/news/12031

Офіційний український державний сайт "Децентралізація влади"

Нормативно-правова база

Спроможні ОТГ