Новобузька районна державна адміністрація » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

ПРОФЕСІЙНИЙ МІКС. Знайомимось із професіями побутового обслуговування: косметик, офіціант

08/11/2019

 

           Під час проведення профорієнтаційних заходів з учнівською молоддю в навчальних закладах Новобузького району було виявлено,  що найбільший інтерес серед  робітничих професій в школярів викликають професії косметик та офіціант. Сьогодні, в рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» та профорієнтаційного проекту «ПРОФЕСІЙНИЙ МІКС», фахівцями Новобузької районної філії Миколаївського ОЦЗ в центрі профільного навчання проведено презентацію професій сфери побутового обслуговування «косметик» та «офіціант».

            «Саме слово «косметика» в перекладі з грецької означає «мистецтво прикрашати, приводити до ладу» – зазначила на початку заходу  профконсультант. Під час навчання косметик здобуває знання з терапевтичної косметології «по обличчю» і «по тілу» - це масаж, апаратна косметологія, також набувають поширення процедури по введенню гелів і обколюванню різними препаратами». Учнів під час заходу ознайомили із Тетяною Шевченко, яка започаткувала власну справу за допомогою служби зайнятості у напрямку надання косметологічних послуг.

            «Косметологія – це для краси людини, а ось професія «офіціант – для краси обслуговування в ресторані» - цілком слушно зауважив Сашко.  «Так, дійсно -  в обов'язки офіціанта входить сервірування столу, зустріч відвідувачів, знайомство їх з меню, у разі потреби - поради у виборі страв, але до приходу відвідувачів офіціант накриває столи скатертинами, сервірує, розкладає серветки. Сьогодні ми проведемо майстер – клас «Серветка до святкового столу» - запропонувала профконсультант. 

            Під час заходу учнівській молоді були презентовані Одеський, Рівненський та Херсонський ЦПТО ДСЗ, в яких можна отримати такі професії як «косметик» (Рівненський ЦПТО) та «офіціант»  (Одеський,  Рівненський,  Херсонський ЦПТО ДСЗ).

 

Заступник начальника відділу Світлана Помінчук

Всі новини →