Новобузька районна державна адміністрація » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Розпорядження райдержадміністрації Вакансії Оголошення Проекти рішень районної ради Реєстри для публічного огляду

Інформація щодо необхідності в обов’язковому щепленні проти сказу собак та котів

03/09/2019

 

СКАЗ – надзвичайно актуальне питання для кожного, адже це світова проблема із 100% смертністю.

Збудник сказу – РН-вмісний рабдовірус, має виражений тропізм до нервових клітин. Вражає центральну і периферичну нервову систему тварин та людей. В нейронах головного мозку заражених утворюються цитоплазматичні включення, що містять антигени вірусу.

Джерелом збудника інфекції є дикі та свійські тварини, головним чином з родини собачих, котячих та куницевих, а також кровосисні та комахоїдні кажани. У країнах Європи, в тому числі в Україні, основним джерелом збудника сказу є лисиці, з якими пов’язано майже 40% заражень людей у сільській місцевості та серед мисливців. У країнах, де реєструють сказ у містах, джерелом збудника є собаки (більше 50%) та коти (біля 40%).

В Новобузькому районі на протязі 2014-15 років зафіксовані випадки захворювання тварин на сказ.  На даний період на території району  неблагополучних пунктів по сказу немає.

Тварини, що знаходяться на території міста (безпритульні або без нагляду хазяїв), мають ризик зустрічі з хворою на сказ дикою або безпритульною твариною. Результатом таких контактів у них виникає захворювання на сказ, яке в усіх випадках закінчується гибеллю. Тому Новобузька районна державна лікарня ветеринарної медицини проводить активну роботу з щеплення від сказу собак і котів. З початку 2019 р. в районі  було щеплено собак – 2501 голова,  котів -   1404.

Тому якщо Ви замислюєтесь, прищеплювати свою тварину чи ні.

Відповідь однозначна: ПРИЩЕПЛЮВАТИ!

            Пов’язано це з тим, що Ви можете самі принести інфекцію з вулиці на підошві свого взуття, до Вас можуть прийти гості, у яких хвора тварина або ваш улюбленець випадково вискочить на вулицю. Тому прищеплювати потрібно всіх тварин без винятку.  Вакцинація допоможе вашому улюбленцю виробити імунітет і уникнути серйозних інфекційних хвороб.

            Загальні правила вакцинації:

  • вакцинувати можна тільки здорових, без наявності будь-яких симптомів захворювань, тварин.
  • до проведення вакцинації ( за 10 днів) власник повинен провести дегельмінтизацію собаки, оскільки токсини, що виділяються глистами в організм тварини, можуть дуже сильно послабити його організм і можуть зробити вакцинацію до повного розчарування процедурою
  • після вакцинації слід спостерігати за загальним станом вихованця (активність, апетит, стілець, шкірні реакції)
  • протягом трьох тижнів після вакцинації  небажано проводити планові хірургічні операції, наприклад, кастрація або стерилізація.
  • Вакцинацію дорослої тварини потрібно проводити щорічно.

Новобузька районна державна лікарня ветеринарної медицини запрошує    Вас і Ваших улюбленців пройти вакцинацію від сказу за адресою: вул. Гребеннікова , 115.

             Графік роботи: 8.00 – 17. 00, обідня перерва з 12.00 – 13.30

            Субота, неділя – вихідні.

             Попередній запис здійснюється за телефоном: 9-14-30.

Всі новини →