Новобузька районна державна адміністрація » Районний центр зайнятості
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Державні закупівлі Доступ до публічної інформації Я маю право

Районний центр зайнятості

 Тижні професійних майстер – класів.

З метою впровадження в роботу центрів зайнятості інноваційного досвіду та нових форм надання соціальних послуг населенню, Новобузький районний центр зайнятості прийняв участь в «Тижнях професійних майстер – класів», які були проведені в Новобузькій гімназії, Новобузькій загальноосвітній школі І – ІІІ ст. № 7 та Новобузькому центрі профільного навчання. 

Майстер-клас, як захід,  передбачає конкретне заняття із демонстрацією практичної майстерності фахівцями, які вже досягли високого  рівня професіоналізму в певній сфері діяльності. В Новобузьких навчальних закладах тренерами майстер – класів виступили фахівці таких провідних підприємств району як ПП «Люкс – ойл» - менеджер Оксана Щербак, ФОП Коновалов С.А. – маркетолог Лариса Петрівська, фізична особа - підприємець Раїса Черненко, яка надає послуги з бухгалтерського обліку, системний адміністратор Новобузького районного центру зайнятості Людмила Альбрехт та інженер – програміст Новобузької районної центральної лікарні Олександр Береза.

Найперший крок до ознайомлення із професією – вивчення її історії, коренів походження. Учнівську молодь ознайомили із виникненням таких професій як системний адміністратор, інженер – програміст, менеджер, маркетолог та бухгалтер. Настуне питання, яке тривожить кожного хто обирає професію: кому і для чого ця професія потрібна? Чи є потреба ринку праці у таких фахівцях? Опрацювавши рейтинг самих актуальних професій і зрозумівши, що зазначенні професії входять в «десятку» лідерів, учні приступили до самого головного – практичного пізнання професії.

Модератор заходів запропонував учасникам вирішити проблемні питання започаткування малого підприємства району: мета підприємства - забезпечення морозивом жителів міста Новий Буг. Для цього команда інженерів – програмістів на чолі із Людмилою Альбрехт і Олександром Березою розробила програмне забезпечення підприємства з виробництва морозива, склавши алгоритм його діяльності. Команда маркетологів на чолі із Ларисою Петрівською розробили рекламну кампанію, бренд і логотипи морозива, акції та цінові пропозиції на товар. Менеджери, очолені Оксаною Щербак, розробили стратегічний план впровадження товару на ринок новобужжя, а команда бухгалтерів на чолі із Раїсою Черненко – порахували витрати та доходи підприємства з урахуванням всіх податків, а головне – на виплату достойної заробітної платні найманим працівникам (адже ми створюємо соціально – відповідальний бізнес!). Висновок менеджерів – підприємствіу «Дивосвіт» - бути, морозиво «Елітка» вразить новобужан своїм смаком та цінами.

Профорієнтаційний проект «майстер – клас» дає можливість учням побачити зовсім іншу сторону професії, надихає на виваженіші кроки для її досягнення, або ж навпаки -  на кардинально протилежний професійний вибір, але ж такий вибір вже буде усвідомлений.

      

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 ДО УВАГИ ДИРЕКТОРІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ВЧИТЕЛІВ, БАТЬКІВ, УЧНІВ !

 

В Україні стартувала загальнонаціональна   

кампанія з профорієнтації випускників шкіл.

                            

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та нахилів до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s.

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності до якої найбільш розташована людина.

 

За додатковою інформацією звертайтесь до Новобузького районного центру зайнятості: 0515192950, 0675121256.

 

Електронна черга - це швидко і зручно!

Цінуйте свій час - користуйтеся новими опціями, створеними саме для Вас!

                               

З 13 січня 2017 року запрацював новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробітних – «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА». За допомогою Інтернету можна самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості з метою отримання консультацій з питань: сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».

                   Як зареєструватись на прийом в службі зайнятості за допомогою сервісу «Електронна черга»

                                                                                                                            

                                Ви можете обрати таку мету відвідування:
                                                                 - отримання консультації щодо сприяння працевлаштуванню; 
                                        - отримання консультації щодо вибору професії; 
                                                            - отримання консультації з питань професійного навчання; 
                                                          - отримання консультації з питань професійної орієнтації; 
                   - отримання юридичної консультації; 
          - реєстрації в центрі зайнятості.
 

   

 

 

 

Шановні шукачі роботи!

У Вас є власне відеорезюме, а Ви досі не знайшли роботу? Надсилайте його на поштову скриньку Новобузького районного центру зайнятості, а ми сприятимемо його подальшому просуванню.

Будьте впевнені, що Ваше відеорезюме не залишиться без уваги!

 

Шановні роботодавці!

Якщо Ви маєте потребу у кваліфікованих працівниках, можете зайти на Веб-сайт обласного центру зайнятості Наш канал YouTube, ознайомитися з відеорезюме шукачів роботи та вибрати достойного кандидата з метою укомплектування вільних робочих місць на Вашому підприємстві.

 

Скористуйтесь цією нагодою!

 

З метою оперативного пошуку вакансій на ринку праці, підбору необхідних працівників створений Банк Резюме молодих фахівців

 

З метою оперативного пошуку роботи проект для молоді «PROFI-СТАРТ» пропонує молодим спеціалістам надіслати своє РЕЗЮМЕ на електронну адресу noczn-rezume@yandex.ua, яке буде розміщено на сайті обласної служби зайнятості та Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області.

 

Роботодавець, який має потребу у кваліфікованих працівниках, може зайди до Банку резюме для укомплектування вільних робочих місць. https://yadi.sk/d/GAYcSHfDoySFa

 

Заяви про себе і знайди роботу своєї мрії вже сьогодні!

 

 

НОВОБУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

щосереди з 8.00 до 17.00 проводить День учасника антитерористичної операції та орієнтації на службу за контрактом

Запрошуємо до участі безробітних, демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО, соціальних партнерів, громадські та волонтерські організації, військовий комісаріат, органи місцевого самоврядування.

Відповідальні особи:

-       Іщенко Тетяна Миколаївна – заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ, каб. № 4, контактний телефон (05151) 9-29-50;

-      Дерина Юлія Володимирівна – провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг з питань взаємодії з роботодавцями Новобузького РЦЗ, каб. № 2, контактний телефон (05151) 9-29-50.

 

 

Шановні роботодавці!

Бажаєте забезпечити себе якісним та кваліфікованим персоналом?

Звертайтесь до Новобузького районного центру зайнятості та скористайтеся послугою професійного відбору працівників на замовлення роботодавця.

Фахівці центру зайнятості проведуть конкурентний відбір претендентів на вакансію з урахуванням всіх ваших вимог та побажань.

 

Шановні панове!

Ви маєте можливість безкоштовно навчитися англійській мові (онлайн) завдяки соціальному проекту «Лінгва.Скілз» (LINGVA.SKILLS)

 

www.lingva.ua

 

Для цього необхідно зробити кілька кроків:

1. Звернутись до центру зайнятості, де Ви зареєстровані як безробітний, з проханням включити Вас до програми безкоштовного навчання англійській мові Lingva.Skills;

2. Надати свою електронну адресу та П.І.Б Вашому особистому консультанту – фахівцю з працевлаштування;

3. Отримати у координатора проекту від центру зайнятості персональний пароль для входу в систему (приблизно упродовж тижня). Пароль можна буде змінити в персональному кабінеті на сайті www.lingva.ua

4. Пройти навчання на сайті Лінгва. Скілз (www.lingva.ua ). Навчання доступне у будь який зручний для вас час. Ви самі корегуєте час та темп навчання. Базовий рівень знань не має значення.

5. Всі, хто пройшов навчання (рівень А1 – А2) отримують сертифікат.

 

Пропонуємо Вам ознайомитись з українським громадським проектом масових відкритих онлайн – курсів «Prometheus». 

Мета проекту – безкоштовно надати найкращі навчальні можливості кожному громадянину України.

Список безкоштовних онлайн – курсів, які рекомендовані Державною службою зайнятості України, включає в себе «Підприємництво», «Аналіз даних», «Як знайти роботу своєї мрії», «Основи програмування». З інформацією про онлайн – курси можна ознайомитись за посиланням – https://prometheus.org.ua/employment/

Повний перелік безкоштовних онлайн – курсів доступний за посиланням - https://prometheus.org.ua/.

Користувачі, які успішно складуть усі проміжні та фінальні завдання зможуть отримати сертифікат про завершення курсу з підписом викладача.

Запрошуємо Вас на навчання!

 

 

 

  Графік особистого прийому громадян директором, заступником директора – начальником відділу надання соціальних послуг Новобузького районного центру зайнятості у 2017 році
Формат: DOCX | Добавлен: 10/02/2017 07:51:51
15Kb Скачать скачать

Мультcеріал Пошук Роботи

  Грантові проекти – для розбудови України
Формат: DOCX | Добавлен: 21/06/2017 09:12:12
17Kb Скачать скачать

 

Моя професія престижна, актуальна, перспективна в регіоні. А ваша?

 

Яка вона, робота майбутнього, як визначитись, як прийняти рішення? На ці не прості запитання для підлітків допомагали знайти відповідь спеціалісти Новобузького районного центру зайнятості під час профорієнтаційного заходу у районному таборі відпочинку «Пелагеївський». Учасникам літньої школи для обдарованих дітей презентували відеоролики – презентації професій: агроном, кухар, програміст, біохімік, архітектор, робототехнік, кухар, швачка, ветеринар та ін. Під час заходу практичним завданням для учнів була пропозиція позиціонувати свою обрану професію по таких критеріях: «престижна – актуальна – перспективна – потреба регіону».  Висновки дітей дивували і їх самих, і педагогів, адже після роз’яснень та порівнянь зовсім непрестижна, за поглядами батьків, професія «кухар» стає майже культовою у вмілих руках відомого ресторатора британця Джеймі Олівера. А гендерні стереотипи в будівництві зникають, коли в роботу включається відома Заха Хадід з Іраку – перша жінка – архітектор, що стала лауреатом премії Пріцкера.  

Отримати бажану професію чи спеціальність і  досягти успіху у своїх починаннях -  нагальне бажання учня – школяра. Завдання профконсультанта – довести учнівській молоді, що «хочу» зазвичай є занадто мало, аби реалізуватись як професіонал, а суб’єктивна думка дорослих про престижність  - має свої похибки. Отже, максимум зусиль в досягненні мети і врахування потреб ринку парці – і ти конкурентний професіонал майбутнього.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

 Краудфандінгові платформи: вивчаємо, ініціюємо, долучаємось

 

Для розвитку партнерських відносин із роботодавцями та соціальними партнерами 29 червня 2017 року в приміщенні Новобузького районного центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Інновації для зайнятості». У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування та соціальні партнери: голова Новобузької районної ради Гаркавенко В.В., голови Шевченківської, Софіївської, Кам’янської та Баратівської сільських рад, представник Управління соціального захисту населення Новобузької РДА Полуднєва Т.В., представники Новомихайлівської та Вільнозапорізької сільських рад та ін. На початку заходу в.о. директора Новобузького РЦЗ Тетяна Іщенко наголосила, що досягти  взаємодії між претендентом на роботу і роботодавцем допоможе використання у  роботі як служби зайнятості так і партнерів, сучасних інноваційних форм, які вже впровадженні в практику: електронна черга, запис та розповсюдження відео- резюме і відео-вакансії, відео – перезетації організацій та підприємств, проведення online - співбесід, дистанційне професійне навчання безробітних. А ось краудфа́ндінг – це напрямок роботи який необхідно освоювати і впроваджувати. Краудфа́ндінг (народне фінансування,  від англ. сrowd funding, сrowd — «натовп», funding — «фінансування») — колективна співпраця людей (донорів), які добровільно об’єднують свої гроші або інші ресурси, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій (реціпієнтів).  Збір засобів може мати різні цілі — допомога від стихійного лиха, підтримка вболівальників, підтримка політичних компаній, фінансування стартапів і малого підприємництва та ін. Первинною повинна бути мета, визначена необхідна грошова сума, складений кошторис всіх витрат. Під час заходу присутні обговорили презентовані службою зайнятості проекти грантів для розвитку територіальних громад, підприємництва,  освітніх та культурних програм.

За підсумками заходу та з метою сприяння започаткуванню безробітними особами підприємницької діяльності,  головам сільських рад запропоновано  розглянути можливість  передбачити кошти для фінансування бізнес – проектів, враховуючи пріоритетні напрямки підприємницької діяльності в Новобузькому районі:

-          виробництво сільськогосподарської продукції;

-          виробнича діяльність в різних галузях економіки;

-          побутове обслуговування населення;

-          медична практика;

-          вирощування винограду;

-          вирощування овочів;

-          вирощування ягідних;

-          садівництво.

Ідею підтримав голова Новобузької районної ради Василь Гаркавенко, запропонувавши для започаткування власної справи клієнтам центру зайнятості обирати напрямок з ремонту доріг, придбавши спеціальне технологічне устаткування, в такому разі територіальні громади будуть розглядати можливість надання допомоги своїм ініціативним односельцям та місцянам.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ

Світлана Помінчук

 Знайомтесь!  Професія «виноградар».

 

 

Ринок праці розподіляє найманих працівників за професіями   та   кваліфікацією,   галузями   виробництва   й регіонами і дає учасникам процесу купівлі - продажу товару „робоча сила"  пропозицію саме тих робочих місць, які є актуальними сьогодні. Аналіз сьогоденних потреб ринку праці вказує на те, що в державі активно набирає обертів виноградна галузь.

Упродовж останніх двох років Новобузький районний центр зайнятості тісно співпрацює із фізичною особою - підприємцем Бабачком Миколою Миколайовичем у напрямку підбору працівників за професією «виноградар» та підвищення їх кваліфікації за цим напрямком.

Протягом липня - серпня пошукачі роботи, що звернулись за послугами до районного центру зайнятості Компанієць Тетяна,  Пересунько Валентина та Давидов Олександр проходили стажування за професією «виноградар» на виноградних угіддях М.М. Бабачка.

Програма проходження стажування охоплює оновлення знань з основ агротехніки та технології виконання робіт по збору врожаю винограду механізованими агрегатами та вручну; оновлення знань  з обробітку ґрунту ручним та механічним способом, внесення мінеральних та органічних добрив, виготовлення компостів, садіння та підсаджування винограду. Під час стажування безробітні отримали знання про вимоги щодо сортування винограду,  підготовку садивного матеріалу, виконували роботи по  захисту від шкідників, здійснювали щеплення, нарізали чубуки та зрізали грони. А головне -  вивчали вимоги споживача до якості продукції. 

«Такий рівень знань, умінь та професійних якостей стажера буде достатній для роботи на посаді виноградаря» - зазначає Микола Миколайович. «Та все ж, наразі головними якостями для найманих працівників є бажання працювати, вміння налагоджувати взаємовідносини з людьми в колективі, бути старанним та сумлінним в роботі, проявляти прагнення до нових знань, а всього іншого – ми навчимо» - додає роботодавець.

Вакансії «виноградарів» є «гарячими» сьогодні, що зумовлено сезонністю робіт.  Так, на сайті пошуку роботи Державної служби зайнятості www.trud.ua вакансії виноградарів потребують такі  підприємства як  «Агро – Коблево» (Миколаївська область),  ТОВ  «Агрофірма Шабо», «Золота Лоза» (Одеська область),  ДП «Таврія» (Херсонська область).

Отримати професію «виноградар» за допомогою державної служби зайнятості можливо у Харківському центрі професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. Професія «виноградар» входить до переліку  професій загальнодержавного значення визначених постановою Кабінету Міністрів України № 818 від 16.11.2016 р.

Будьте активними! Отримайте професію «виноградар» і будь – те працевлаштовані!

 

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ

Світлана Помінчук

 «Як розпочати свій бізнес демобілізованим учасникам АТО»?

 

Протягом січня – серпня на обліку в Новобузькому районному центрі зайнятості перебувало 95 демобілізованих учасників АТО. Сприяння започаткуванню власної справи – це одна із широкого спектру послуг, які пропонують фахівці служби зайнятості демобілізованим учасникам АТО. Ознайомлення даної категорії осіб про можливості служби зайнятості щодо сприяння започаткуванню власної справи відбувається під час індивідуальних прийомів та групових заходів.

Так, 28 серпня 14 демобілізованих учасників АТО прийняли участь в семінарі «Як розпочати свій бізнес?» за участю представника Новобузького відділення Баштанської МДПІ  Тетяни Білоконь, яка ознайомила присутніх із чинним податковим законодавством.

Під час семінару учасники були ознайомленні з  порядком отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, зразками бізнес – планів, грантовими проектами, пріоритетними видами підприємницької діяльності в регіоні. Цікавою для аудиторії була інформація учасника семінару Віталія Б., який поділився своїм досвідом щодо опрацьованих матеріалів для участі в грантових проектах, зокрема в напрямку закупівлі зернових та соняшникових культур, будівництві комбікормово – елеваторного комплексу. Так, за словами Віталія, організатори даних грантів всебічно опрацьовують подані проекти: інфраструктуру місця майбутнього підприємства, транспортну доступність для вантажоперевезень (наявність річкового, морського, залізничного сполучення, автомагістральні шляхи). Окремим питанням, зазначає Віталій,  є питання сприяння місцевої влади для започаткування видів діяльності на основі краудфандінгових платформ, фінансове донорство територіальних громад у майбутнє підприємство.  

Під час семінару було піднято питання розвитку садівництва в регіоні, використання земель для садівництва, під ріллю, під пасовища худоби, адже кожен із учасників вже отримав свій земельний наділ, гарантований державою і розмірковує про його ефективне використання.

Тетяна Білоконь надала суттєву допомогу учасникам заходу з питань реєстрації суб’єктів господарювання, допомогла розібратись у вирі податкового законодавства.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ

Світлана Помінчук

 

 Зроби перший крок до працевлаштування – створи електронну скриньку!

 

Електронною поштою користується кожен користувач глобальної мережі Інтернет. Для пошукачів роботи це не лише засіб для переписування, а й засіб для спілкування з потенційними роботодавцями, можливість направляти своє резюме, підтримувати зв'язок із сайтами пошуку роботи. Для реєстрації на сайтах з пошуку роботи та надання резюме потрібно ввести свою поштову скриньку, підтвердити її, саме такі дії в електронній мережі допомагає здійснювати адміністратор Новобузького районного центру зайнятості Людмила Альбрехт. Так, пані Тетяна, під час індивідуального прийому виявила бажання вивчати англійську мову на сайті Lingva.ua. Для отримання паролю для безкоштовного навчання необхідна електронна скринька. Під наглядом адміністратора Тетяна створили електронну адресу, наступний крок до працевлаштування – створення електронної версії резюме, тому в нагоді стануть знання отриманні під час семінару «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме» та консультація профконсультанта. Долучайтесь!

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Новобузького РЦЗ Світлана Помінчук

 

 Презентація педагогічній громаді послуг служби зайнятості з професійного навчання

Днями в приміщенні Новобузького ДНЗ №3 «Чебурашка» відбулась нарада керівників дошкільних навчальних закладів під час якої провідний юрисконсульт Новобузького районного центру зайнятості Тетяна Чендей презентувала педагогічній громаді покроковий механізм підтвердження результатів неформального навчання осіб за професією «кухар» (продемонстровано відеоролик Рівненського ЦПТО про підтвердження результатів неформального навчання за професією «кухар» 3 розряду). В роботі наради прийняли участь 24 керівники дошкільних навчальних закладів, методисти Новобузького районного центру по обслуговуванню закладів освіти Білько С.Д., Литвинчук Ю.О., Вашець О.І., лікар із загальної гігієни Новобузького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Андрєєв С.А., тому питання підготовки кваліфікованих кухарів було дуже цікавим і корисним. Тетяна Василівна висвітлила шляхи підготовки кваліфікованих працівників за допомогою служби зайнятості: професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації у навчальних закладах, в тому числі центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості, шляхом підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями та за допомогою виданих ваучерів, як одного із засобів підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. «У Вас є три шляхи для підготовки кваліфікованих кухарів. Обирайте і долучайтесь до активних програм служби зайнятості. Ми працюємо, щоб працювали Ви!» - резюмувала Тетяна Василівна.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Новобузького РЦЗ Світлана Помінчук

 Жінка – коріння кожного наступного покоління, тому проблема жіночого безробіття має як економічний так і соціальний характер

«Любіть Україну – краплиночку раю, любіть її мову чудову, благаю, до вас я звертаюсь, нове покоління, ви наше майбутнє, а ваше коріння…» - такими віршованими строками розпочався семінар «Жінка на ринку праці» в Новобузькому районному центрі зайнятості під час якого викладач Миколаївського навчально – курсового комбінату Вишнякова Тамара Сергіївна презентувала авторський соціальний проект «Україна – це ми!». Однією із програм проекту є програма «Розумна матуся», що включає в себе уроки доброти, які базуються на золотому правилі «Вчиняй з іншими так, як би ти хотів щоб вчинили з тобою» - зазначила пані Тамара. Авторський проект Тамари Вишнякової містить Кодекс щасливої людини, одним із ключових положень якого є усвідомлення того, що ти живеш в новому часі, який ставить інші вимоги до сучасного покоління, ніж до попереднього. Відсутність вакансій для найманого працівника не повинно зупиняти людину у пошуках шляхів працевлаштування. «Від найманого працівника - до роботодавця» – це ще один проект, який був презентований Тамарою Сергіївною. «Жінка – є корінням кожного наступного покоління, тому проблема жіночого безробіття має як економічний так і соціальний характер» - приєднались до обговорення фахівці Новобузького районного центру зайнятості, опрацювавши із жінками – учасницями заходу покроковий механізм техніки пошуку роботи: від ознайомлення із джерелами вакансій та техніки складання резюме до секретів співбесіди з роботодавцем. До заходу долучився представник Новобузького бюро Правової допомоги Другого Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги головний спеціаліст Володимир Сухоруков, узагальнивши попередню інформацію. «Я маю право» - ось золоте правило юриспруденції – право на працю, право на освіту, на захист своєї честі і гідності, – а хто потребує допомоги – ми готові її надати» - зазначив Володимир. Широкий спектр послуг Державної служби зайнятості зумовлює співпрацю із великим колом державних установ та громадських організацій, що сприятиме різнобічній обізнаності та поінформованості клієнтів Служби різних економічних та соціальних питань суспільства, сприятиме їх активній життєвій та громадській позиції.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Новобузького РЦЗ Світлана Помінчук

 Думай і дій інноваційно – мета Українського проекту бізнес – розвитку плодоовочівництва (UHBDP)

 

01 листопада клієнти Новобузького районного центру зайнятості стали учасниками семінару «Ефективне ведення сільського господарства». Вперше тематика семінарського заняття зрівняла між собою обох клієнтів служби зайнятості – роботодавця та пошукача роботи, адже перед підводними течіями мікробізнесу, малого та середнього бізнесу рівні всі, про що говорить народна мудрість  «пан або пропав», але ж -  головне - ІДЕЯ. «Навчити думати по іншому, змінити своє ставлення до ситуації на ринку праці: до ситуації безробіття –  пошукачів роботи, до конкурентності на ринку збуту –  вже діючих роботодавців – це і є мета Українського проекту бізнес – розвитку плодоовочівництва (UHBDP) – зазначила виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка», партнера проекту в Миколаївській області, Ірина Купрієвич. «Посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів, виробників плодоовочевої продукції та інших учасників Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей» - констатує пані Ірина.

Український проект бізнес – розвитку плодоовочівництва (UHBDP) фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку, співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва та міжнародними сервісними компаніями. Як результат такого широкого спектру повноважень учасникам проекту пропонується:

-          консолідація малих та середніх сільгоспвиробників для виходу на ринки з вищою дохідністю;

-          налагодження відносин із постачальниками;

-          створення ланцюгів поставок продукції, логістика та транспортування;

-          стажування фермерів в Ізраїлі;

-          фінансове стимулювання для запровадження нових технологій та можливостей;

-          конкурс проектів та бізнес – планів для отримання грантів та ін.

 

Учасниками семінару стали 20 безробітних та 20 представників малого та середнього бізнесу району, соціальні партнери, представники Центральної бібліотечної системи – для поширення інформації про діяльність проекту. Слухачі заходу ознайомились із напрямками ведення сільськогосподарського бізнесу, які можуть бути використанні як бізнес – ідеї  для участі в грантових проектах, познайомились із прикладами діяльності  учасників проекту миколаївщини та інших регіонів. Це такі напрямками як: вирощування горіхів, чечевиці, бджільництво, вирощування томатів та  перцю, садівництво, ягідництво, виноградарство, технології використання добрив та ін.

«До речі, в Новобузькому районі такі напрямки як садівництво, ягідництво є пріоритетними видами діяльності, а бджільництво стало справою багатьох домогосподарств району. То кому ж як не новобужанам стати учасниками проекту і створити собі самому високооплачуване стабільне робоче місце! – резюмувала директор Новобузького РЦЗ Тетяна Бабич. Перший крок – 25 листопада семінар для бджолярів в місті Миколаєві. Партнери проекту з фонду «Ласка» запрошують всіх бажаючих, всіх тих хто хоче змінити своє життя на краще. Долучайтесь!

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ

Світлана Помінчук

 Семінар з орієнтації на службу у військах

Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

 

2 листопада  для пошукачів роботи Новобузьким районним центром зайнятості спільно із групою з добору у Миколаївській області Державної прикордонної служби України було  проведено семінар з орієнтації на службу у військах Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

«Державна прикордонна служба України (ДПСУ) — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні. Це охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму» - підкреслив начальник групи з добору по Миколаївській області Державної прикордонної служби України, підполковник Вадим Вахніцький.

 

Під час заходу його учасників ознайомили із діяльністю Державної прикордонної служби України:

·         здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення;

·         охорона суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні та контроль за реалізацією прав і виконанням зобов'язань у цій зоні інших держав, українських та іноземних юридичних і фізичних осібміжнародних організацій;

·         участь у боротьбі з організованою злочинністю та протидія незаконній міграції на державному кордоні України;

·         забезпечення режиму державного кордону, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через державний кордон України та ін.

 

Учасники заходу були активними допитувачами. Вадим Вахніцький вичерпно надавав відповіді на всі поставленні запитання:

-      про особливості укладення контрактів з громадянами та військовослужбовцями, які приймаються на військову службу;

-      про грошове забезпечення, систему матеріальних заохочень;

-      про медичне обслуговування;

-      забезпечення житлом;

-      кар’єрний ріст.

 

Продовжуючи роботу з інформування населення щодо проходження військової служби за контрактом, у рамках подальшої співпраці із ДПСУ, підполковник Вадим Вахніцький та директор районного центру зайнятості Тетяна Бабич визначились із проведенням профорієнтаційних заходів із учнівською молоддю району щодо ознайомлення школярів із умовами вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, навчанням та перспективами подальшої служби в підрозділах ДПСУ.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ

Світлана Помінчук

 Чи зможу бути я працевлаштованим на сучасному ринку праці?

 

Профільне навчання в старшій школі - один із найважливіших компонентів модернізації загальної середньої освіти. Новобузький районний центр зайнятості здійснюючи професійну орієнтацію учнівської молоді тісно співпрацює із Новобузьким центром профільного навчання. «Центр був заснований в 2004 - му році. В ньому навчаються учні 10-х, 11-х класів загальноосвітніх шкіл Новобузького району. Професійна орієнтація учнів – одне із провідних питань Центру» – зазначає його керівник Олена Єфіменко.  У рамках профорієнтаційної акції «Палітра професій» та на підставі Угоди про співробітництво із Відділом освіти Новобузької РДА протягом жовтня фахівці Новобузького районного центру спільно із педагогічним персоналом Центру профільного навчання провели профорієнтаційні семінари – тренінги «Я у світі професій» в яких взяла участь учнівська молодь Вільнозапорізької,  Новоюріївської, Софіївської, Березнегуватської, Новодмитрівської ЗОШ та учні ЗОШ №1.

Під час заходів учням демонстрували відео ролики про професії, розроблені фахівцями державної служби зайнятості. В ході тренінгів визначено тренд професій, які сьогодні учні вважають перспективними: поліцейський, моряк, прокурор, лікар – кардіолог, ветеринар, фермер, програміст, а сама цікава перспектива виявлена у Вільнозапорізькій ЗОШ – це професія, за словами учня, «пошукач золота», а за класифікатором професій «фахівець з коштовного каміння (гемолог)», «апаратник збагачення золотовмісних руд», «обхідник траси гідрозоловилучення та золовідвалів» та інші професії, які пов’язані із видобутком коштовних металів та каміння.

В ході заходів учні вчились аналізувати та співставляти професії різних видів діяльності та їх приналежність за їх типом: «людина - людина», «людина – художній образ», «людина – природа», «людина – знакова система», «людина – техніка». А головне - за допомогою педагогічного персоналу та профконсультанта служби зайнятості діти вчились аналізувати окремі регіони країни та виявляти потребу ринку праці в кадрах, встановлюючи разючу різницю між складовою формули вибору професії «я хочу» і «потреба ринку праці». «Чи зможу при таких умовах ринку праці я бути працевлаштованим?» – це запитання на профорієнтаційних заходах повинно звучати як висновок.

 

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

 Відвідування роботодавців – результативна форма виявлення їх кадрових потреб

 

Протягом жовтня директор Новобузького РЦЗ Тетяна Бабич та фахівець відділу надання соціальних послуг Юлія Дерина відвідали ринкоутворюючі підприємства району, що здійснюють свою діяльність на території Софіївської, Баратівської, Вільнозапорізької, Новохристофорівської та Новоюріївської територіальних громадах.

«Залученню роботодавців до співпраці передує активна роз’яснювальна робота щодо послуг служби зайнятості та її соціального значення» - зазначає директор Новобузького районного центру зайнятості Тетяна Бабич під час зустрічі із роботодавцями.  Результативною формою такої роботи є відвідування роботодавців, ринкоутворюючих підприємств району, територіальних громад з метою забезпечення їх кадрових потреб.

Так, під час робочих зустрічей голови сільських рад Юрій Медведєв (Новополтавська сільська рада), Олександр Латій (Вільнозапорізька сілська рада), Анатолій Каліман (Новоюріївська сільська рада), Наталія Курінна (Новохристофорівська сільська рада), директор Баратівського психоневрологічного будинку – інтернату  Галина Свічарова, керівник ФГ «Агро – 1» Денис Герасименко, директор Новохристофорівської ЗОШ Катерина Куліш, завідувач Максимівського ДНЗ Людмила Петришина повідомили про свої кадрові проблеми,  перспективи діяльності підприємств та окреслили подальші шляхи співпраці із службою зайнятості.

В ході відвідування, після з’ясування економічного стану підприємств здійснюється підбір професійних кадрів для задоволення поточних потреб та на перспективу. Так була виявлена поточна потреба в кадрах для виконання тимчасових робіт з упорядкування території у Вільнозапорізькій та Новохристофорівській сільських радах – направлено по одній особі, до Новоюріївської сільської ради на громадські роботи буде направлено 2 особи.

У Баратівському психоневрологічному інтернаті є потреба у 4 вакансіях персоналу (молодша медична сестра з догляду за хворими), а перспективною вакансією є посада сестри медичної.

Інвестування в економічний розвиток району сприяє його піднесенню, тому діяльність ФГ «Агро – 1» (керівник Герасименко Денис Олександрович) у напрямку розвитку такого пріоритетного виду діяльності як садівництво районний центр зайнятості підтримує шляхом підбору кадрів: для збору врожаю у 2018 році планується залучити 30 осіб. Це сприятиме забезпеченню робочими місцями жителів Баратівської сільської ради.

«Високий рівень співпраці з роботодавцями  попередить ріст безробіття в регіоні, зумовить забезпечення  кадрами підприємств району, сприятиме створенню нових робочих місць» -  під час зустрічі із головами сільських рад резюмувала директор районного центру зайнятості Тетяна Бабич.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

10 грудня – День прав людини.

 

В рамках проведення  Всеукраїнського тижня права, фахівці Новобузького районного центру зайнятості спільно із соціальним педагогом Новобузького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольгою Остапчук та головним спеціалістом Новобузького бюро Правової допомоги Другого Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимиром Сухоруковим, провели заходи на тему «Створюємо правове суспільство».

«Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – це День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Заходи в рамках тижня права проводяться з метою сприяння усвідомлення людьми, що важливими умовами існування демократичного суспільства є правова освіченість громадян» - зазначив Володимир Сухоруков, ознайомивши учасників заходу із їхніми правами на отримання безоплатної правової допомоги, яка включає в себе юридичні консультації та надання послуг адвоката.

Фахівці районного центру зайнятості акцентували увагу слухачів на проблемних питаннях щодо легального працевлаштування, попередження потрапляння в тенета шахрайства та трудового рабства під час пошуку роботи, роз’яснювали норми чинного законодавства, які регулюють права людини під  час трудових відносин.

Найбільших дискусій викликали такі напрямки як поновлення на роботі, зняття з реєстрації місця проживання, встановлення факту родинних стосунків, встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів. Жодного запитання не залишилось без відповіді, а бажаючих отримати адресні консультації було запрошено на індивідуальний прийом до фахівців.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 Я шукаю роботу, я шукаю нові можливості…

 До 27 - річчя створення Державної служби зайнятості України, Новобузьким районним центром зайнятості був організований семінар – тренінг для довготривалих безробітних на тему «Я – безробітній… Я шукаю причини чи нові можливості?». 507 днів, 492 дні, 490 дні – це не просто числа, це тривалість перебування людей у ситуації безробіття. Саме для таких клієнтів  Новобузького РЦЗ був організований семінар – тренінг під час якого пошукачі роботи спільно із фахівцями центру зайнятості намагались віднайти альтернативні шляхи працевлаштування.

«В економічному плані безробіття відображує невідповідність на ринку праці між пропозицією робочої сили та попитом на неї. Причому ця невідповідність може бути як у кількісному, так і в якісному відношенні»  - розпочала семінар заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ Тетяна Іщенко,  висвітливши проблему низької активності довготривалих безробітних в пошуках альтернативних шляхів працевлаштування, підвищення кваліфікації, перекваліфікації за актуальними професіями на ринку праці.

Фахівці центру зайнятості надали учасникам заходу інформацію про нестандартні форми зайнятості та здійснили їх порівняльний аналіз із традиційною найманою працею. Ось основні відмінності:

          зайнятість неповний робочий час (неповний робочий день або ж тиждень);

          поділ робочого місця (job sharing), при якому на одне робоче місце наймаються дві (або кілька) особи, що працюють по черзі;

          тимчасова робота, яка обмежує трудові відносини певним терміном або обсягом робіт;

          робота «без робочого місця», що передбачає виконання трудових обов'язків поза стінами підприємства (на дому або ж у постійних роз’їздах і т. п.);

          робота за сумісництвом (одночасно у кількох роботодавців), при якій загальний робочий час може як не досягати середньої тривалості робочого тижня, так і значно перевищувати її);

          самозайнятість (працівники не перебувають у будь-яких формальних організаціях, а самостійно виробляють товари та послуги);

          неформальна зайнятість, яка не відображається в офіційних документах (або відбивається лише частково), що розповсюджується внаслідок того, що контроль держави за нестандартними формами зайнятості утруднений.

Системний адміністратор центру зайнятості Людмила Альбрехт навела приклад працевлаштування шляхом участі у Free-lance. «Free-lance в перекладі з французького - нештатний журналіст або фотограф. Але з недавнього часу цей термін відносять до будь-яких професіоналів, що працюють дистанційно, це віддалена зайнятість, а робоче місце – вдома. В першу чергу, попит на цьому ринку мають веб-дизайнери, програмісти, перекладачі, архітектори, редактори і рекламісти, список дуже довгий.  За підрахунками української біржі праці віддаленої работи Weblancer, тільки за останні 5 років, кількість зареєстрованих фрілансерів в Україні виросла майже в тридцять разів» - прокоментувала Людмила Августівна.

Резююмуючи, директор Новобузького районного центру зайнятості Тетяна Бабич зазначила, що  робочі місця, які є в наявності на ринку праці поділяються на: «ядро» – це первинний ринок праці, що характеризується стабільною зайнятістю в режимі повного робочого часу; «периферія» – це вторинний ринок праці, часткова зайнятість, неповний робочий час, сезонність найму та безробітні громадяни, які ПРАГНУТЬ  до «ядра» чи «периферії». Отже, бажаємо вам ПРАГНУТИ знайти свою точку опори у формі ГІДНОГО РОБОЧОГО МІСЦЯ!».

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

 Презентація роботодавця.

Новобузьке районне споживче товариство.

 

У Новобузькому районному центрі зайнятості систематично проводяться семінари «Презентація роботодавця». Мета заходу – надати вичерпну інформацію для клієнтів центру зайнятості про підприємства безпосередньо від самих роботодавців, або ж за допомогою відео – зв’язку, відео – презентацій робочих місць.

Так,  днями під час семінару «Презентація роботодавця» безробітним Новобужжя була презентована діяльність  Новобузького районного споживчого товариства, яке потребує  працівника за професією «рубач м'яса на ринку». Клієнти центру зайнятості мали можливість детально ознайомитись з умовами праці на підприємстві, з обов’язками працівника, можливості навчання на виробництві, рівнем заробітної плати, та про весь пакет соціальних умов та гарантій. Учасникам заходу презентували відео – ролик – презентацію робочого місця «рубач м'яса на ринку». Директор  Новобузького районного споживчого товариства Яценко Марія Миколаївна зазначила вимоги до працівника.  15 осіб, які були присутні на заході, виявили бажання більш детально ознайомитись з умовами та характером роботи підприємства та були запрошені на співбесіду з метою проходження стажування безпосередньо на робочому місці та подальшого працевлаштування.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 «Клуб професіоналів» презентує:

професія «фотокореспондент», професія «коуч».

 25 січня в рамках роботи Молодіжного центру «Моє майбуття» Миколаївського обласного центру зайнятості відбулось засідання  «Клубу професіоналів». Учасниками засідання стали не лише учні Миколаївських шкіл, а й учні шкіл Вознесенська та міста Новий Буг, які долучились до заходу за допомогою засобів відео – зв’язку.

Тема заходу – ознайомлення учнів із професіями фотокореспондент, журналіст, коуч, НЛП – майстер. Спікерами заходу були коуч Євгенія Бардіна та фотокор Олександр Сайковський. В студії міста Новий Буг були присутні учні Новобузької гімназії, ЗОШ №1, вчителі та батьки.

На початку заходу директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько,  торкаючись проблеми молодіжного безробіття, наголосив,  що «сьогодні вкрай необхідна кваліфікована допомога з профорієнтації школярів і, особливо, це потрібно для дітей з віддалених районів. Мета «КП» – надихнути учнів старших класів на успішне професійне майбутнє, розширити уявлення про світ професій та сфери їх застосування, на прикладі розповідей експертів спланувати свій професійний успіх» - зазначив Дмитро Миколайович. 

Під час заходу, фотограф, журналіст газети «Вечірній Миколаїв», член Національної Спілки журналістів, Олександр Сайковський, представив учасникам свої роботи: портрети, пейзажі, фото видатних місць нашої держави, розповів про тонкощі професії фотографа.

Психолог, бізнес-тренер, фахівець з нейролінгвістики, журналіст, засновник освітнього центру «Метафрейм» Євгенія  Бардіна ознайомила учнів із технікою ко́учинга (від англ. сoaching  - тренерство), джерела якого лежать у організаційній психології, в уявленні про усвідомлене життя й можливостях постійного й цілеспрямованого розвитку людини.

Учні були активними допитувачами, адже «Клуб» став можливістю безпосередньо поспілкуватись із його величністю ПРОФЕСІОНАЛОМ СВОЄЇ СПРАВИ! Спікери клубу в свою чергу охоче відповідали на запитання, ділились своїми особистими покроковими механізмами досягнення УСПІХУ.

По закінченню заходу в студії міста Новий Буг директор Новобузького РЦЗ Тетяна Бабич внесла пропозицію учням пройти профдіагностичне тестування на предмет виявлення схильності до обраних професій.

По закінченню заходу учасники подали пропозиції зустрітись в «Клубі професіоналів» засобами відео – зв’язку з представниками таких професій як: дипломат, візажист, аудитор, начальник залізниці,  провідник пасажирського вагона (ІнтерСіті). Чекаємо нових цікавих зустрічей! Долучайтесь!

 

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 Профорієнтаційний проект PROF – TEST стартує в Новому Бузі.

Днями в Новобузькій ЗОШ І – ІІІ ступенів №1  учням  10 класу,  їх батькам та педагогам було презентовано профорієнтаційний проект Миколаївського обласного центру зайнятості «PROF-TEST».  Ідея проекту - організація  професійної практики учнів випускних класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах, до яких відноситься обрана школярем професія. Учень, як учасник проекту, зможе “приміряти” на себе майбутню професію на підприємстві та ознайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю. Проект вдало стартував у 2016 році у школах Миколаївщини. У Новобузькому районі проект стартує із стін ЗОШ №1 в якому візьме участь 21 учень 10 класу. Координаторами проекту в ЗОШ №1 є соціальний педагог школи Леся Розуменко та класний керівник 10 – го класу Ірина Вертейко.

Перший крок реалізації проекту - анкетування учнів щодо професій, за якими вони хотіли б пройти практику безпосередньо у роботодавців. За результатами анкетувань учнів 10 – го класу ЗОШ №1 виявлено їхні вподобання: візажист, перукар, фармацевт, лікар, косметолог, дерматолог, юрист, економіст (готельно – ресторанний бізнес), бариста, композитор (діджей, бітмейкер), ІТ – технології, стоматолог, психолог, сестра медична, вчитель, фотограф, провідник пасажирського вагона, перукар, манікюрник, юрист- міжнародник.

Наступний крок в проекті – за роботодавцями: будуть проведені співбесіди із представниками підприємств, організацій та установ для заключення договорів щодо проходження практики учнів на підприємствах.

Проект позиціонує учня як перспективного працівника, а тому у роботодавців є прекрасна нагода виховати собі фахівця на перспективу і  відродити втрачений інститут наставництва. Шановні роботодавці, ДОЛУЧАЙТЕСЬ!

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 Спільний захід із Новобузькою районною організацією  Всеукраїнською організацією інвалідів

«Союз організацій інвалідів України» для осіб і обмеженими фізичними можливостями

Днями фахівці Новобузького районного центру зайнятості спільно із головою Новобузької районної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» ради інвалідів Бовт Аллою Миколаївною організували спільний захід для осіб із обмеженими фізичними можливостями, клієнтами Новобузького районного центру зайнятості та тих інвалідів, хто не звертався за пошуком роботи до служби зайнятості, але планують повернутись до трудового життя.

Захід розпочала директор Новобузького районного центру зайнятості Тетяна Бабич, зазначивши, що гідне робоче місце з  урахуванням рекомендацій  Індивідуальної програми реабілітації інвалідів, достойна заробітна платня – найкращий соціальний захист. «Зараз на обліку в районному центрі зайнятості перебуває 27 осіб із інвалідністю, які мають  статус безробітного, отримують виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. Але головне, що ці громадяни готові приступити до роботи, тому наша основна задача – тісна співпраця  з роботодавцями щодо створення робочих місць для осіб із обмеженими фізичними можливостями» - зауважила Тетяна Миколаївна.

Фахівець відділу надання соціальних послуг Юлія Дерина презентувала зареєстровані в районному центрі зайнятості вакансії для інвалідів та вимоги роботодавців до зазначених посад, а саме:

-          «диспетчер» - ФОП Коновалов С.А.;

-          «слюсар – сантехнік» - КП «Комунальник».

Учасниками заходу стали 16 осіб із обмеженими фізичними можливостями. Як результат проведеного заходу, Алла Бовт запропонувала кожному учаснику визначитись із бажаною вакансією та вимогами до робочого місця, отримати корисну інформацію щодо започаткування власної справи, скориставшись грантовими проектами, запропонованими благодійним фондом «Ласка».

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

 Семінар засобами відео – зв’язку:  «Військова служба за контрактом:

престижність, стабільність, гідний заробіток». Військові та цивільні професії.

 

16 лютого 25 пошукачів роботи – клієнтів Новобузького районного центру зайнятості за допомогою відео – зв’язку стали учасниками загальнообласного інформаційно-просвітницького  заходу «Військова служба за контрактом: престижність, стабільність, гідний заробіток», що відбувся в Миколаївському обласному центрі зайнятості. На початку заходу директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько проінформував, що протягом 2017 року фахівці центрів зайнятості Миколаївської області запропонували служити в армії за контрактом понад 12,8 тис. незайнятим громадянам, з них 153 особи вже поповнили ряди українських військовослужбовців, серед яких 116 учасників АТО». Паралельно, в студії Новобузького РЦЗ директор, Тетяна Бабич, зазначила, що із стін районного центру зайнятості  6 осіб стали військовослужбовцями за контрактом, з них – 6 - учасники АТО».

Учасники заходу почули про потребу військових частин у фахівцях не лише з Миколаївської області, а й з Вінничини. Військовим частинам потрібні такі фахівці як: стрільці, зв’язківці, кулеметники, гранатометники, артилеристи, сапери та інші, а також за цивільними професіями: водії, заправники, механіки,  психологи, електрики, музиканти, а для жінок - кухарі та сестри медичні. Всього близько тисячі шукачів роботи по всій області стали учасниками заходу за вдяки відео – зв’язку з кожним районним центром зайнятості Миколаївщини.

В студії Новобузького РЦЗ військовий комісар Новобузького районного військового комісаріату Писаренко Ігор Валентинович, відповідаючи на запитання присутніх, ознайомив учасників заходу не лише із вакансіями для працевлаштування, а й з  підготовкою фахівців на військові спеціальності, зокрема, про підготовку зв’язківців у 179 об’єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв’язку Збройних Сил України, що діє на базі колишнього Полтавського інституту зв’язку. Діалог отримався результативним та дієвим: бажаючих отримати додаткову консультацію з питань проходження служби за контрактом направлено на співбесіду до військового комісаріату.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук

 

 

Виїзний захід Новобузького РЦЗ

в Березнегуватську територіальну громаду.

 

Виїзні заходи фахівців районного центру зайнятості вже стали традиційними. Днями, відбулась зустріч із депутатами, членами виконавчого комітету, роботодавцями та жителями Березнегуватської територіальної громади. Захід розпочала директор Новобузького РЦЗ, Тетяна Бабич: «Протягом 2017-го року районним центром зайнятості запроваджено сучасні сервіси, серед яких: електронна черга, послуга відео-резюме, онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями, а ось основними пріоритетними завданнями районної служби на 2018-й, визначено перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг та впровадження Інтернет-платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, введення в дію нового сайту».

«Проведення виїзної зустрічі було цілеспрямовано заплановано в стінах Березнегуватської ЗОШ І – ІІІ ступенів, так як в рамках  виконання  Програми з професійної орієнтації, в Новобузькому РЦЗ створено профорієнтаційний клуб «VИBIR» і сьогодні відбудеться перше засідання клубу» - зазначила профконсультант Світлана Помінчук, розпочавши роботу клубу. Учасниками профорієнтаційного заходу стали директор Березнегуватської ЗОШ І - ІІІ ступенів Гриневич Л.І., 57 учнів 8 -11 класів школи, вчителі старших класів школи, батьки.

Під час заходу заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Тетяна Іщенко, фахівець відділу надання соціальних послуг Юлія Дерина відповідали на запитання як роботодавців так і пошукачів роботи, підтримуючи та забезпечуючи партнерський соціальний діалог з питань реалізації програми зайнятості району.

«Впевнена, що Березнегуватська сільська рада однією з перших включиться в роботу по організації громадських та інших робіт тимчасового характеру на виконання Розпорядження Новобузької РДА №14-р від 24.01.2018 року «Про організацію громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Новобузького району Миколаївської області на 2018 рік» за таким їх видом як догляд за одинокими непрацездатними особами похилого віку та інвалідами, надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО» - резюмувала директор районного центру зайнятості Тетяна Бабич.

 

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг

Світлана Помінчук